Новини
ЧОМУ У ДИТИНИ ЗНИКАЄ ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ У НАВЧАННІ?
По-перше, це відбувається, коли дитину рано починають вчити, коли вона не готова до цього. Для того, щоб починати навчання, потрібен певний фундамент. Якщо батьки починають накладати знання на малюка, який не має фундаменту, то все це знецінить його зацікавленість у майбутньому. Фундамент ― це побутові навички дитини. Зараз багато першокласників не можуть ґудзик застібнути, шнурки зав’язати чи самостійно якісно помити руки, почистити зуби, але все це розвиває навички дитини, готує руку до письма. До шкільного віку треба розвивати самостійність, побутові навички, а потім показувати власним прикладом зацікавленість до книги, письма та цифр.
Також негативно впливає на малюка мотивування батьків. Якщо вчитель для дитини є авторитетом і малюк його любить, прив’язується до наставника, тоді він буде слухати його і прекрасно засвоюватиінформацію. Батькам у такому випадку не потрібно втручатися, вчити робити домашнє завдання. Максимум ― це показати власним прикладом, як щось робити, але у тому випадку, коли дитина просить про допомогу. Можна показати як написати одну букву, а не сідати над головою і не змушувати. Дитина відчуває тиск і робить все не для власного задоволення, а для батьків. Також не потрібно мотивувати мультиками чи подарунками. Так більше значення для малюка має те, що буде після домашнього завдання, а не процес його виконання.
Важливо бути в контакті з учителем і розуміти, що зараз є сучасні методики. Вчитель працює за певною системою, дає алгоритм знань, а родина втручається в це і розповідає інше. Вчитель дає одну інформацію, а батьки ― іншу, зрештою дитина не розуміє, що їй робити.