A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр"
Великописарівської селищної ради, Сумської області

РЕСУРСНА КІМНАТА В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ - ЦЕ СПЕЦІАЛЬНО ОРГАНІЗОВАНИЙ ПРОСТІР ДЛЯ РОЗВИТКУ ДИТИНИ ТА ГАРМОНІЗАЦІЇ ЇЇ ПСИХОЕМОЦІЙНОГО СТАНУ.

Дата: 26.02.2021 08:31
Кількість переглядів: 137

Нет описания фото.

   Ресурсна кімната в закладі освіти дозволяє емоційно розвантажити дитину, зняти нервове збудження, знизити рівень агресії, тривожності, активізувати мозкову діяльність, займатися зі спеціалістом в індивідуальному порядку. Таким чином, ресурсна кімната дозволяє поєднувати, в залежності від потреб і можливостей учнів, інклюзивну освіту та індивідуальне навчання.

   Ресурсні кімнати доцільно робити в закладах освіти з метою результативного навчання дітей, які потребують індивідуального підходу та усуненні труднощів у навчанні та соціалізації дитини.

   Враховуючи це, ресурсну кімнату створюють багатофункціональною з поділом на навчальну, ігрову зони та зону відпочинку.

   Приміщення ресурсної кімнати має бути розташовано в будівлі закладу освіти.

   Розмір приміщення має бути не менше 36 м2 в умовах реконструкціі та до 60 м2 в умовах нового будівництва (ДБН В.2.2-3:2018 п. 6.81) та достатнім для організації в рамках 2-х базових зон (навчальної та побутово-практичної) таких осередків:

- для індивідуальних занять;

- для групових занять;

- робочої зони вчителя;

- зони відпочинку.

   При організації ресурсної кімнати треба звернути увагу на:

   1) предметно-просторове планування кімната має бути достаньо просторою та незахаращеною зайвими предметами; слід уникати предметів, які можуть спричинити травмування.

   Перелік обладнання (меблі, технічне і додаткове обладнання) для ресурсної кімнати надано в "Типовому переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах закладів загальної середньої освіти", затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 23.04.2018р. № 414;

   2) освітлення та вентиляцію - приміщення має бути добре освітленим, але мати можливість зміни освітленості кімнати за допомогою сонцезахисних систем (рулонних штор, тощо), важливо продумати освітлення кожного робочого місця;

   3) санітарно-гігієнічні умови - у ресурсній кімнаті, або поруч з нею, має бути розташований умивальник; з ресурсної кімнати має має бути швидкий доступ до туалетної кімнати;

   4) зовнішній шумовий фон - не бажано, щоб поруч з ресурсною кімнатою знаходилися спортивний зал, кабінет музики або рекреація для початкових класів, це може перешкодити заняттям ресурсного класу, розклад якого періодично може не відповідати розкладу дзвінків всієї школи.

   При організації ресурсних кімнат важливо дотримуватися ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти» та ДБН В.2.2-40-2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» та інших норм і правил, зокрема державних санітарних норм.

   Приклад можливого проектного рішення ресурсної кімнати та про інші умови доступності до інклюзивного навчання можна знайти у посібнику «Новий освітній простір. Безбарєрність» за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1nz3qnJ3KS9jidULFk4mflxtaJegdwNs5/view?fbclid=IwAR2pmCxtg5jb0YE6pfVNdYWmBwYRlTpNAM7Z4B-PggIFoYRx0GguSpobxu4


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень