5 причин робити з дитиною вправи для розвитку дрібної моторики
Ви ще не робите зі своєю дитиною вправи для розвитку дрібної моторики? Тоді ми йдемо до вас!
І ось 5 причин, чому:
1. Уміння керувати своїм тілом та відчувати його - важлива навичка в загальному розвитку. Є елементарний, але дуже важливий принцип: чим краще я відчуваю своє тіло - тим легше можу керувати ним.
2. Щипковий та пінцетовий захвати - не просто основа дрібної моторики, а і база для формування більш складних координаційних навичок, наприклад, письма. Тобто "натренована" рука легше оволодіватиме складнішими завданнями і менше втомлюватиметься.
3. Дрібна моторика рук пов'язана з моторткою органів артикуляцвного апарату (це стосується і великої моторики, але сьогодні ж допис про дрібну). Чим якісніше розвивається моторна кора головного мозку - тим легше дитині буде заговорити. Це не основний, але дуже важливий елемент в роботі з дитячим мовленням.
4. Основа системи запуску мовлення в ранньому віці - це вербальна активність через рух. Тобто те саме звуконаслідування, яке пов'язане з моторною діяльністю, буде набагато ефективніше за "статичне"(тобто без дії чи руху), адже охоплює більше зон мозку і не суперечить природньому етапу та потребам для цього віку.
5. Навіть елементарні моторні вправи допомагають розвивати увагу та самоконтроль дитини.