Сміх замість ліків
Сміх – лікувальний засіб, яким людину нагородила сама природа. І ці ліки не мають побічних дій.
Сміх має більше користі, ніж ми припускаємо. Ось кілька прикладів користі сміхотерапії для дитячого організму:
- підвищує рівень серотоніну в організмі, що робить його щасливим;
- зміцнює імунну систему;
- постає як метод лікування деяких психологічних захворювань, розслаблює м'язи;
- заспокоює мозок, сприяє позитивним думкам;
- балансує кров'яний тиск та допомагає травленню.
Напрями сміхотерапії:
Терапія гумором. Проводяться індивідуальні чи групові заняття, де діти сміються (їм розповідають анекдоти , клоунські програми, курйозні історії, вони слухають сміх, дивляться комедії, гумористичні постановки).
Терапія сміхом. Сміх використовується як фізична вправа. Сміх викликається за допомогою серії спеціальних фізичних, дихальних та інших вправ, як правило, у групі.
Рекомендовані вправи:
На подолання страху чи образи. Попросіть малюка намалювати те, що його турбує (нехай це буде хоч «каляка-маляка»), і далі разом пограйте, посмійтеся над малюнком. І оскільки страх або образа поміщені в малюнок, вони вже не здаватимуться такими страшними. Добре було б разом порвати, зім'яти цей малюнок або пострибати на цій намальованій образі і обов'язково разом сміятися. Так ви допоможете своїй дитині впоратися із ситуацією навіть без професійного сміхотерапевта.
-Посміхайтеся перед дзеркалом протягом кількох хвилин, прокачуйте свої м'язи сміху. Ви побачите це працює!
-Посмійтеся звуками "ха-ха-ха", "хо-хо-хо", що йдуть з живота. Покладіть руки на горло і спробуйте вимовити: "хе-хе-хе". Сфокусуйтеся на тому, де народжується сміх. До речі, глибокими звуками «ха-ха», «хо-хо» у давнину виганяли духів хвороби.
-«Сміх жаби»: сидячи навпочіпки, один раз підстрибніть, сказавши «ха», і прийміть колишню позу. Потім швидко проведіть серію таких стрибків зі сміхом.
-Вправа «Наростання сміху»: починайте сміятися, поступово посилюючи тихий сміх до гомеричного сміху. Не турбуйтеся, якщо спочатку сміх буде штучним, награним. Найкраще цю вправу виконувати в колі сім'ї чи друзів, тому що сміх заразливий у прямому значенні слова.