Новини
Як гра допомагає у навчанні?
Спілкування та навчання у великому колективі пробуджує у дитини безліч нових емоцій та рис характеру. Лідерство, впевненість
, комунікабельність
– саме про такі риси для своєї та своїх учнів мріють батьки та вчителі. ?
Однак, часто буває так, що у дітей, особливо якщо йде мова про учнів з ООП, відкриваються слабкі сторони – невпевненість, занижена самооцінка, страх критики, невміння говорити, невміння і небажання слухати. ?
Крім того, одна з найбільших проблем у дитячому колективі - труднощі у взаємовідносинах та спілкуванні. ?
Гра у поміч
?
Один з найкращих варіантів подолати перешкоди у спілкуванні та створити здорову і дружню атмосферу у класі – ігри.
Адже вони розвивають ключові соціальні навички, такі як:?
Самооцінка. Під час гри навіть найтихіші діти «змушені» брати на себе певну роль та грати її на рівні з усіма. Крім того, деякі види ігор розраховані саме на те, аби підвищити самооцінку та розкрити особистість.?
Співпраця. Багатьом дітям важко працювати в команді. На це є багато причин – бажання бути лідером практично в кожного, водночас небажання слухати інших, малий словниковий запас, страх критики чи насмішок тощо. ?
Під час гри її учасники вчаться прислухатися один до одного, домовлятися та формувати єдиний командний дух.?
Допитливість. Гра не нав’язує дитину вчитися, а стимулює власну допитливість – розширення словникового запасу, знань у певних сферах, креативне й аналітичне мислення та розвиток фантазії. ?
Спілкування. У нашому суспільстві сформувалася звичка до негативного способу мислення, тобто звинувачень (хтось малює/рахує/читає гріше, ніж….), взаємних образ, навішування ярликів, різких зауважень, критики чи порівнянь. ?
Виправити ситуацію та побачити себе зі сторони допомагають ігри на комунікацію та взаємодію (ігри у групах чи однією командою заради спільної мети).?
Більш детально про застосування гри під час навчання та її ролі у розвитку дитини дивіться у вебінарі Вікторії Харитонової, ігромайстрині та експертки з розвитку дітей за допомогою ігор?
https://vseosvita.ua/webinar/rozvitok-socialnih-navicok-u-ditej-igri-ta-vpravi-147.html