A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр"
Великописарівської селищної ради, Сумської області

5 причин звернутись до логопеда

Дата: 17.05.2024 11:47
Кількість переглядів: 38

Фото без описуЧасто батькам хочеться сподіватися, що їх дитина легко навчиться вільно та правильно говорити. В ідеалі, з першого разу ще й сама, та ще й раніше за однолітків. В той же час, ми часто закриваємо очі на дрібні помилки улюбленого малюка, адже він так старається. Так не можна! Це завжди матиме наслідки в майбутньому, і виправити їх згодом буде значно складніше.

Бажано, щоб із двох років дитина хоча б раз на рік проходила огляд в логопеда. З 2 до 5 років мовний апарат стрімко розвивається і видозмінюється, тож варто тримати ситуацію під контролем.

То ж розглянемо найпопулярніші проблеми і обставини, коли вже точно варто звернутися до фахівця.

1. Дитина розуміє та не говорить

Якщо в 2-3 роки дитина начебто розуміє все,  проте спілкується виключно звуками та жестами – потрібна консультація логопеда, а також невропатолога чи психолога. До речі, якщо до 1 року малюк вже спостерігався у невропатолога, це теж серйозний провід профілактично відвідати логопеда.

2. У мові дитини менше 10 слів або вона не може складати фрази та речення

Якщо у 2 роки у мовленні дитини присутні менше 10 слів, це серйозний привід звернутися до логопеда. Те ж саме стосується ситуацій, коли у 3 роки дитина не говорить фразами, а лише хаотичним набором слів. Тільки фахівець може визначити рівень мовленнєвого розвитку малюка. І якщо рівень не відповідає віку, то він може порекомендувати вам спеціальні вправи або оформити дитину в логопедичну групу. А якщо не вирішити цю проблему своєчасно, то до 5-6 років дитині буде важко спілкуватися, складати речення,  розповіді чи вчити вірші.

3. Дитина проковтує чи додає склади

Батьків має насторожити те, що дитина проковтує склади або додає зайві. У 2-3 роки малюк може перекручувати слова до невпізнання, але слово повинно складатися з правильної кількості складів. Порушення складової структури – сигнал до того, що малюк не чує ритму. При нормальному розвитку ця функція формується до 2,5 років.

4. Дитина плутає звуки

Якщо малюк замінює один звук іншим чи не розрізняє їх у 2-3 роки, то це теж привід отримати консультацію у логопеда, тому що дані помилки можуть заважати і в шкільному віці. Зокрема, вони відбиваються на письмі, дитина робитиме помилки замінюючи одні звуки іншими.

5. Дитина не вимовляє окремі звуки

Це найпоширеніша, проте, напевно, найпростіша проблема. Діти часто не вимовляють складні звуки, на кшталт шиплячих, або «р» чи «л». Не всі діти опановують абсолютно правильну вимову навіть у шкільному віці. Проте чим раніше ви звернетеся до фахівця – тим більше шансів виправити ситуацію. У дорослому віці самотужки буде дуже важно скорегувати вимову.

Головне завдання батьків – не тиснути на дитину, не висміювати і не докоряти. Зайвий тиск батьків може нашкодити малюкові та навіть спровокувати у нього невроз. Також не треба насильно навчати. Техніка постановки звуків має свої особливості і тому з цією проблемою дитині допоможе справитись логопед. Курс корекції конкретного звуку у конкретної дитини непередбачуваний ні по тривалості, ні за складністю вправ. Логопед запропонує системний, послідовний підхід, заснований на індивідуальних особливостях дитини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень