Новини
СТРАХ У ДІТЕЙ ВІД 0 ДО 1 РОКУ
Страх є нормальним почуттям, властивим усім здоровим людям. Він сигналізує про потенційну небезпеку, допомагає уникати загроз, і не дивно, що така корисна функція психіки формується у дітей змалечку.
Зазвичай діти говорять про свої страхи. Але що робити, якщо дитина ще не може сказати про свої страхи? Як розпізнати зміни в емоційному стані дитини та вчасно допомогти їй?
Батьки новонароджених дітей хвилюються, що напружена ситуація може вплинути на стан дитини. Розглянемо, що може відчувати дитина до 1 року.
Поки що малюк нічого не боїться. Він може лише виявляти занепокоєння, якщо відчуває або бачить, що поруч немає мами. Саме почуття тривоги з часом може перерости в загальну тривожність. У тих, чия тривожність підвищена, обов’язково з’являться різноманітні страхи.
Фізіологічно страх проявляється виробленням гормону адреналіну, який підсилює серцебиття і викликає звуження судин. Проявлятися страх може по-різному: це можуть бути нав’язливі рухи, закриті пози, плач. Малюк нервується, коли мама зникає з поля його зору або коли він припиняє відчувати її запах. Натомість, щойно мама входить до кімнати або бере малюка на руки, він заспокоюється і розслабляється. Можна також зазначити, що дитина побоюється незнайомих людей і плачем може реагувати на незнайоме обличчя або голос.
Дитина відчуває емоційний стан дорослого, тому необхідно зберігати спокій, яким ви можете поділитися з малечею. Встановлюйте ізольований контакт, коли окрім вас з малюком не існує навколо нікого. Дивіться дитині в очі, посміхайтесь, співайте та підтримуйте фізичний контакт (гладьте, тримайте, обіймайте). Тактильний контакт – це найефективніший засіб, який здатний зняти напругу під час тривоги. До того ж він завжди «під рукою». Намагайтесь не позбавляти дитину звичайних рутинних моментів, навіть якщо обставини змінилися. Іграшка допоможе дитині не відчувати себе самотньою і беззахисною в складних або просто нових умовах. Нехай улюблена іграшка стане безстрашним супутником вашої дитини.