A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр"
Великописарівської селищної ради, Сумської області

РЕКОМЕНДАЦІЇ ВЧИТЕЛЯМ ЩО ПРАЦЮЮТЬ З ДІТЬМИ З ООП ЯКІ НАВЧАЮТЬСЯ НА ПЕДАГОГІЧНОМУ ПАТРОНАЖІ!

Дата: 02.12.2020 13:15
Кількість переглядів: 171

Вправи: дрібна та артикуляційна моторика в розвитку дітей з ООП. Частина 1

   Для того щоб отримати - «відчути результат» в роботі з дітьми з особливими потребами, учитель повинен оволодіти необхідними знаннями та навичками:

??ознайомитися з висновком ІРЦ , мати уяву про основні види порушень в розвитку дитини.

??вивчити стан уваги, стомлюваності, темп роботи дитини.

??враховувати стан слуху, зору, особливості моторики та загального фізичного розвитку учня.

??навчитися спостерігати за дитиною та оцінити її можливості під час занять.

??закінчувати заняття, коли дитина втомилася або увага суттєво йде на спад.

??навчитися адаптувати навчальні плани, методики, матеріали до специфічних потреб учня.

??формувати в дитини досвід стосунків у соціумі, навичок адаптації до соціального середовища.

??освітній процес спрямовувати на вироблення в дитини життєвонеобхідних умінь і навичок, формування трудового досвіду, який потім можна застосовувати в самостійному житті.

??на заняттях створювати атмосферу довіри, позитивного емоційного контакту між вчителем та учнем.

??під час навчання обов’язково використовувати наочність, об’ємні предмети, муляжі, опорні схеми.

   У РОБОТІ З ДІТЬМИ З ООП СЛІД ПАМ’ЯТАТИ:

1. Діти з ООП зазвичай мають слабку пам’ять, тому навчальний матеріал треба подавати невеликими «дозами» і звертати увагу на багаторазове повторення вивченого матеріалу. З цією метою урізноманітнювати прийоми, види робіт на закріплення вивченого матеріалу, застосовувати дидактичні ігри, і лише після його засвоєння давати складніший або новий матеріал.

2. Постійно застосовувати наочний матеріал для активізації уваги, чергувати види діяльності (складніші завдання чергувати з легшими).

3. У дітей з ООП переважає конкретно-наочне мислення. На нього й треба спиратися у викладанні навчального матеріалу. Для цього слід застосовувати зрозумілу яскраву наочність (предметні картинки, рахунковий матеріал, малюнок-схему до задачі тощо).

4. Діти з ООП мають знижений темп роботи та працездатності, тому за потреби необхідно зменшити обсяг завдань та їх кількість. Складність має бути доступною. Для цього дітям можна давати індивідуальні картки із завданням відповідної складності та перфокарти, у які треба лише вставити відповідну орфограму або числову відповідь, і зовсім немає необхідності переписувати це завдання в зошит, якщо дитина має слабкі чи недостатні навички письма.

5. Такі діти зазвичай не мають достатніх навичок самостійної роботи, тому потрібний постійний контроль за виконанням ними завдань, щоб вони не втрачали уваги та напрямку діяльності.

6. Діти з ООП потребують неодноразового повторення вчителем інструкції щодо виконання того чи іншого завдання. Тож вчитель має переконатися, як і наскільки точно учень зрозумів, чого від нього вимагають, і лише після цього дозволити виконання завдання. За потреби слід дати учневі додаткові пояснення щодо виконання завдання.

7. Учитель повинен вміти підтримувати в дитині впевненість у своїх силах, прагнення до пізнавальної діяльності. Таким чином, педагог може зняти зайву тривожність у дитини, підтримати індивідуальність учня, створити атмосферу доброзичливості.

8. Педагог в роботі з дітьми з ООП має адекватно реагувати на зміни в поведінці. Часто ті чи інші ситуації в навчанні ускладнюються особливостями поведінки дитини - занадто голосна мова, не завжди контрольовані емоції, підвищена рухливість, неочікувані істерики тощо. Для попередження емоційних і поведінкових розладів дуже важливо, щоб вчитель ставився до дитини дбайливо, делікатно, з великим терпінням та індивідуальним підходом. При цьому у жодному випадку не можна пригнічувати або залякувати дитину.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень