A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр"
Великописарівської селищної ради, Сумської області

Добірка дидактичних ігор та вправ для збагачення словникового запасу

Дата: 24.08.2023 13:37
Кількість переглядів: 21

📍Дидактична вправа «Відгадай, який я»

Мета: збагачення словникового запасу прикметниками; допомога у визначенні того чи іншого емоційного стану людини за виразом обличчя; відпрацьовування емоційної сфери дитини.

Хід вправи: дитина сидить за столом. Дорослий розповідає їй про емоції, які відчуває людина, пропонує розглянути малюнки на столі й відгадати у якої літери – яка емоція. Далі дорослий пропонує дитині відтворити якусь із знайомих емоцій, наприклад гнів, потім пропонує подивитися у дзеркало і визначити, чи правильно вона це робить.

📍Дидактична гра «Впізнай дику тварину за описом»

Мета: учити виділяти й характеризувати особливості зовнішнього вигляду диких тварин, способу їхнього життя; робити узагальнення на основі спільних ознак; збагачувати словниковий запас назвами диких тварин.

Хід гри: дорослий викладає на стіл картинки із зображенням диких тварин; описує якусь тваринку, дитина відгадує, бере картинку із зображенням тієї тварини, що описував дорослий.

📍Дидактична гра «Хто у кого?»

Мета: збагачувати словниковий запас назвами свійських тварин та їх дитинчат. Вправляти в утворенні іменників – назв малят свійських тварин, у тому числі із зменшувально-пестливими суфіксами.

Хід гри: перед дитиною на столі лежить картка-поле із зображеннями свійських тварин. Дитина добирає предметні картинки із зображенням дитинчат свійських тварин.

📍Дидактична гра «Одягнемо ляльку на прогулянку»

Мета: збагачувати словниковий запас назвами одягу та взуття. Вчити добирати сезонний одяг та взуття для ляльки на «прогулянку».

Хід гри: перед дитиною на столі лежить картка-поле, де зображена певна пора року; плоске зображення ляльки, одягу та взуття. Дитина одягає ляльку на «прогулянку» і називає правильно одяг та взуття.

📍Дидактична вправа «Розглянь і назви одяг»

Мета: сприяти формуванню семантичної структури слова в єдності всіх його компонентів; вправляти в утворенні та вживанні іменників у множині. Звертати увагу дітей на різницю в закінченнях слів. Збагачувати словниковий запас дітей назвами одягу.

Хід вправи: дорослий виставляє парні малюнки із зображенням одягу. Дитина уважно розглядає і називає зображене.

📍Дидактична гра «Що зникло?»

Мета: розвивати увагу, пам’ять; активізувати процеси переводу слів з пасивного до активного словника (за темою «Мій одяг та моє взуття»).

Хід гри: дорослий виставляє на столі чотири предмети, називає їх, пропонує запам’ятати. Дитина заплющує очі, дорослий ховає один з предметів. Дитина відкриває очі і називає, що зникло.

📍Дидактична гра «Куди підеш?»

Мета: активізувати словник дітей назвами просторових понять.

Хідгри: дорослий ховає іграшки в різних місцях кімнати (ведмедика – праворуч від місця знаходження дитини, зайчика – ліворуч, за шафою, ляльку – позаду, вперед – машинку), «Куди хочеш піти?» . Дитина голосно говорить, куди вона хоче піти.

📍Дидактична гра «Хто у кого?»

Мета: збагачувати словниковий запас дітей назвами перелітних птахів та їх дитинчат. Вправляти в утворенні іменників – назв малят перелітних птахів, у тому числі із зменшувально-пестливими суфіксами; закріплювати навички ловлі (кидання) м’яча.

Хід гри: дорослий, кидаючи м’яча, запитує: «У ластівки хто?». Дитина, спіймавши м’яч та повертаючи його дорослому відповідає: «Ластів’ята». І так далі.

📍Дидактична гра «Добери пару»

Мета: збагачувати словниковий запас дітей назвами диких тварин та їх дитинчат: лисиця – лисеня (із зменшувально-пестливими суфіксами); закріпити навички ловлі та кидання м’яча.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень