A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр"
Великописарівської селищної ради, Сумської області

Новини

Дата: 22.12.2022 13:38
Кількість переглядів: 59

ЧИТАННЯ ВГОЛОС📖

Систематичне читання дуже важливе для формування розумового апарату та гармонійного розвитку особистості. Вибудовуючи взаємозв’язки між словами та уявними образами, мозок формує нейронні мережі, відповідальні за когнітивні функції – уяву, пам’ять, концентрацію уваги, логічне мислення, аналіз та систематизацію даних.

✅Навички, набуті в процесі продуманого читання, автоматично переносяться на інші сфери діяльності – усний рахунок, вирішення математичних завдань, вивчення іноземних мов та художню творчість.

Людина, з дитинства привчена до читання, мислить ефективніше, швидко набуває нових знань і навіть у складних ситуаціях приймає вірні рішення, не поступаючись тиску стереотипів, емоцій та авторитетів. Раніше вважалося, що читання вголос необхідно лише на ранніх етапах навчання, хоча навіть дорослим для гімнастики розуму не завадить регулярно читати вголос хоча б по півгодини на день. Читаючи вголос із виразом, ми вчимося розпізнавати смислові акценти тексту та вдосконалюємо навички управління дикцією та інтонацією.

Коли дитина читає вголос, запропонуйте їй озвучити персонажів книги. Приміряючи на себе різні ролі, малюки розвивають емпатію і емоційний інтелект. Ефект не змусить чекати: такі діти набагато краще розпізнають почуття співрозмовників і висловлюють свої думки більш складно, ніж однолітки, які воліють проводити час за комп’ютерними іграми.

Далі набуває чинності закон доміно. Поверхневі зміни спричиняють глибші зміни: приходить усвідомлення логіки побудови фраз.

❗️Читання вголос супроводжується напруженою роботою лицьової мускулатури. Маленькому читачеві необхідно давати відпочинок через кожні 10-15 хвилин.Возможно, это изображение 1 человек, ребенок и сидит


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень